DÚLOS / Inzerce

modrý Aero Minor II

Prodám veterán Aero Minor II

rok výroby 1948, motoricky i jinak funkčně velmi dobrý, pojízdný, karoserie nezkorodovaná, ale vlevo vzadu naražená - viz obr: naražený blatník

Auto má pohnutou historii: Původně se jednalo o vládní vozidlo, které ovšem mnoho nejezdilo, neboť v té době již bolševická vrchnost jezdila Tatraplány. Po několika letech ustájení ve vládních garážích jej koupil jistý řezník, který si ale mnoho nepojezdil, neboť záhy byl obviněn z nekalého získání peněz (jestli oprávněně, anebo byl likvidován jako soukromník, to nevím) a automobil mu byl zabaven. Po nějaké době šel do aukce, kde si jej koupil starší příslušník VB, který se rozhodl pro něj nejdřív postavit garáž. Garáž postavil, několikrát jel s autem na chatu, ale pak šel do penze a poněvadž začal ztrácet sluch, s autem se bál jezdit a nechával jej stát v garáži. Nakonec jsem jej koupil (i s tou garáží) já. Jsem přesvědčen, že to byl ten nejkrásnější a nejzachovalejší Minor na celém světě - považte: celou dobu garážovaný a téměř nejetý.

Pár let jsme s ním jezdili, než mě lehce převálcoval TIRák. Rok jsem trávil tím, že jsem ho dával dohromady, až se mi ho podařilo přivést do stavu, že vypadal, jako by vyjel právě z továrny. S přehledem jsem udělal technickou kontrolu, dostal to na 2 roky (technickou, ne kriminál) a týden na to do mě dozadu z boku nabourala nějaká Škodovka. Tak to vám povím, že už mě opustily tělěsné, duševní i duchovní síly, auto zavřel zase do garáže a několik let jsem neměl odvahu se na něj ani podívat. (Mezitím jsem si - pro případ dalšího možného střetu - preventivně pořídil autobus Praga RND, ve které jsem svou mezitím rozrostlou rodinu - spolu s několika dalšími - vozil.)

Nicméně od té doby se nájemné za garáž, ve kterém odpočíval náš Minor čekaje na prince, který jej vysvobodí, zvedlo víc jak desateronásobně, takže nezbylo než garáž vrátit a Minora převézt na venkov do stodoly, kde stojí dosud. Jako by vyjel z továrny ... až na ten nakopnutý zadek. Myslel jsem, že o něj děti budou mít zájem - ale zatím to na to nevypadá. Najde se nějaký jiný blázen?

Ať majlne!


DÚLOS / Inzerce